Batutu fitness notiek telpā ar vairākiem maziem batutiem. Katrs batuts ir aprīkots ar speciālu līdzsvara rokturi, pie kura pieturoties tiek veikti vingrojumi. Pirms nodarbības tiek veikti iesildīšanās un staipīšanās vingrojumi, lai sagatavotu ķermeni intensīvajam treniņam. Vienas nodarbības ilgums ir 50 minūtes. Dažādu lēcienu, izklupienu, deju soļu virknējums garantē intensīvu treniņu, pacilātu garastāvokli un arī enerģijas pieplūdumu. Batutu nodarbības īsā laikā ļaus tikt pie kārotās figūras, stiprinās muguru un locītavas, kā arī attīstīt līdzsvara sajūtu. Batuta nodarbības ir ļoti veselīgs treniņa veids, jo gravitācijas rezultātā tramplīns rada slodzi visam ķermenim, kam ir ļoti pozitīva ietekme uz cilvēka visām galvenajām sistēmām, sākot ar limfatisko un beidzot ar gremošanas.





Lēkāšana uz batuta raksturojas ar sekojoši pozitīvu ietekmi uz cilvēka veselību:

- Stiprina šūnas un veic pilnīgu šūnu „masāžu”. Izpildot lēcienus uz batuta tiek radīta gravitācija, kā rezultātā šūnas paplašinās un sašaurinās. Slodzes palielināšanās un samazināšanās, kas rodas mainoties spiedienam lēciena laikā padara šūnas stiprākas. Radītais spiediens lēciena laikā sniedz pilnīgu šūnu „masāžu”, kas ļoti pozitīvi iedarbojas uz cilvēka fizisko veselību.

- Attīra organismu un limfātisko sistēmu. Limfātiskā sistēma ir viena no svarīgākajām organisma sistēmām, kas pasargā organismu no dažādām slimībām, nodrošina organisma attīrīšanās procesus un veido organisma imunitāti. Atšķirībā no asinsrites sistēmas, tad limfātiskai sistēmai nav sava „pumpja”, kas nodrošinātu cirkulācijas procesus. Tas nozīmē, ka cirkulācijas procesi limfātiskā sistēma norit ļoti lēni un zem zema spiediena. Lēkāšana uz batuta ir viens no optimālākajiem treniņu veidiem, kas veicina limfātiskās sistēmas cirkulāciju, nodrošinot organisma attīrīšanos no nevajadzīgām vielām.

- Palielina enerģiju. Lēciena rezultātā palielinās asins cirkulācija, kas veicina ātrāku skābekļa nokļūšanu šūnas un muskuļos. Jo ātrāk šūnas un muskuļi tiks apgādāti ar skābekli, tai skaitā ar uzturvielām, jo enerģiskāki jutīsimies.

- Uzlabo muskuļa tonusu. Lēkāšana uz batuta rada slodzi visām muskuļu grupām it īpaši kāju, gurnu un vēderu muskuļiem. Regulāri stiprināt muskulatūras sistēmu ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzlabot ķermeņa figūru un justies enerģiski. Muskuļu stimulējošie vingrinājumi ir ļoti svarīga treniņa sastāvdaļa, jo spēlē nozīmīgu lomu muskulatūras sistēmas attīstīšanā. Ir pat neiespējami attīstīt slaidu ķermeņa figūru, ja treniņa programmā netiek iekļauti muskuļu stimulējošie vingrinājumi.

- Palielina sirds un plaušu kapacitāti. Batuta treniņš ir pielīdzināms kardio treniņiem, jo radītā slodze palielina skābekļa izmantošanu. Palielināts skābekļa daudzums dedzina vairāk kalorijas, attīra organismu no nevajadzīgām vielām, uzlabo sirds un plaušu darbību. Svarīgi ir pieminēt, ka lēkāšana uz batuta atšķirībā no citiem kardio sporta veidiem ir draudzīgs locītavām, neizraisot negatīvu ietekmi un samazina traumu iespējas. Minēto faktoru dēļ batuta nodarbības ir īpaši piemērotas visām cilvēku vecumu grupām.

Augstāk aprakstīti paši galvenie labumi, ko sniedz lēkāšana uz batuta. Kopumā šāda veida treniņi sniedz ļoti pozitīvu ietekmi uz visām cilvēka ķermenim būtiskajām sistēmām: sirds, asinsvadu, limfātisko, balsta un kustību, elpošanas, gremošanas, nervu, endokrīno.